10 tipů, jak nevychovat anorektičku

11. února 2007 v 22:15 |  Anorexie a bulimie
10 tipů, jak nevychovat anorektičku
1. Poučte své děti o různých tělesných typech a také o tom, jak škodlivé může být vytváření předsudků vůči určité postavě.
2. Zkoumejte své sny, cíle a požadavky, které kladete na své blízké. Dáváte velký důraz na fyzickou krásu? Vyvarujte se výroků typu: Nejez moc, budeš se víc podobat modelkám z časopisů. Snaž se vejít do užších šatů apod.
3. Naučte se povídat si se svými dětmi o tom, jak je nebezpečné držet diety, jak je důležité jíst pestrou a vyváženou stravu.
4. Vyhýbejte se rozdělování jídel na dobrá a bezpečná - tzn. netučná a nízkokalorická a špatná a nebezpečná - tzn. tučná nebo vysokokalorická.
5. Učte své děti, že cvičení je činnost, která se provozuje pro radost a udržení dobré kondice, ne pro redukci hmotnosti.
6. Nevyhýbejte se aktivitám, přitahujícím pozornost k vašemu tělu, jako je plavání, opalování či tancování.
7. Pomozte svým dětem bránit se vlivu médií, propagujícím tělesnou krásu spojenou s vyhublostí a nadměrnou štíhlostí. Nejen štíhlé tělo může být přitažlivé.
8. Poučte chlapce o tom, jaký mohou mít vliv jejich výroky na dívčí sebevědomí.
9. Veďte své děti k tomu, aby byly aktivní pro radost a nezabývaly se zbytečně počtem přijatých a vydaných kalorií (samozřejmě pokud to není doporučeno lékařem ze zdravotních důvodů)
10. Snažte se zvýšit sebedůvěru dětí i v jiných oblastech než je fyzický vzhled: koníčky, sport, škola... Kladné přijímání sebe sama je nejlepším lékem proti nesmyslným dietám.
Kde najdete pomoc? Na stránkách www.pppinfo.cz se dozvíte více o poruchách příjmu potravy, naleznete zde příběhy pacientů a rady, kde hledat odborné pracoviště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DenisQa DenisQa | Web | 19. dubna 2011 v 18:33 | Reagovat

ty jo máš fakt supr blog :) ..zrovna dnes máme za úkol 10 tipů, jak nevychovat anorektičku ..takže děkuji moc za informace určitě tvůj blog doporučím i mým spolužákům aby si poradili s domácím úkolem :) ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama