Únor 2007

Lucinky blogísek

19. února 2007 v 16:23 Spřátelené blogy
http://lucinkyblogisek.blog.cz-tohle je super zajímavá blog Lucinky

Odstrašující fotky

11. února 2007 v 22:17 Anorexie a bulimie
takhle to začíná....
a takhle končí
A to není všechno ! Četli jste snad někdy Bravo nebo ne? Častokrát tam byli takovéhle fotky ale i horší jak vypadá například jícen a chrup bulimičky ! Žaludeční šťávy jsou totiž agresivní a neustálým zvracením vám doslova pak hnijí zuby ! Jícen byl totálně zarudlý a zničený, vypadávají vlasy a rozpadají se nehty ! A doufám že jako na blogu od holky která o tom taky píše, mi tu nějaká trupka nenapíše že to jsou normální postavy, nebo dokonce fotomontáže !
Jenifer Lopez není žádná anorektička a podle mě ani nějakou ideální postavu nemá ale muži po světě po ní a jejím sexy mega zadečku šílí tak proč chtít vypadat jako ta vedle ???

Anorexie - závislost jako každá jiná

11. února 2007 v 22:16 Anorexie a bulimie
Je to nemoc, kterou postižení nejčastěji přirovnávají ke "kolotoči" nebo k "bludnému kruhu". A těmi nejčastěji vyjadřovanými emocemi bývají smutek a bezmoc.
Choroba jako by "zajela do vlastních kolejí" a "fungovala" nezávisle na vůli těch, kterých se zmocnila. Lze také říci, že dívky trpí určitou formou závislosti. Místo drog používají potravu jako omamný prostředek tím, že ji přijímají v nadměrném nebo nedostatečném množství.
"Chci ven z toho kruhu, je to šílená závislost, kde brát sílu, točí se mi hlava, jsem unavená sama sebou, nahá stojím hodiny před zrcadlem a povídám si se svým tělem, směju se a tečou mi slzy..."
Počátek choroby bývá doprovázen rozdílně dlouhým obdobím, kdy mají pacienti pocit, že mohou kdykoliv s redukcí hmotnosti skončit. Brzy však ztrácejí nad svým chováním kontrolu, což často dokazují opakující se pokusy přestat.
"Nevím, kdy se to stalo, nevím, kdy jsem si poprvé uvědomila, že jsem nemocná, nevím. Každým dnem si do deníčku nakreslím tlustou čáru a říkám si, začnu znovu, od zítra s tím skončím, není to problém, dokážu to... A pár minut poté do sebe vpravím neskutečné hory jídla a začínám znova."
I bulimické záchvaty bývají mimo kontrolu dívek. Může jim předcházet kratší či delší období omezení potravy, někdy až charakteru anorexie.
Dívky pak zjišťují, že zvracení funguje: díky němu mohou najednou jíst všechno, co si do té doby zakazovaly, zvracení jim pomáhá řešit do té doby nesnesitelné výčitky z jídla.
Některé dívky naznačují, že záchvat může nahrazovat jiné pocity, jako by umožňoval něco prožívat.
"... je to jako droga, je to krásnej pocit, když do sebe rychle cpu všechny dobroučký zakázaný jídla... miluju máslo, s houskou a nugetou, bílý pečivo, hodně másla, šunka, tvrdej sýr, kakao, buchta, sušenky, párky, špagety s tunou kečupu."
"...a zamykám se na záchodě a nestačim zaslzenýma očima sledovat jak se to tam hromadí..."

Nezdravé hubnutí anorektiček

11. února 2007 v 22:16 Anorexie a bulimie
Nezdravé hubnutí
Anorexií nebo bulimií trpí u nás asi tři procenta dívek. Touží být co nejštíhlejší, proto nejí téměř vůbec, nebo snědí velké množství a pak ho okamžitě vyzvrátí. Není nic výjimečného, když dívka toužící po štíhlosti zvrací i dvacetkrát za den. Problém je v tom, že ve skutečnosti nadváhu mít vůbec nemusí!
Každý rok je pro poruchy příjmu potravy hospitalizováno asi 500 pacientek s anorexií a 200 s bulimií. Štíhlá linie je leckdy draho vykoupená: Přibližně pět procent anorektiček na následky extrémního hladovění umírá. Vzor v modelkách mají už osmileté dívenky. Chtějí být jako ony, a proto odmítají potravu.
Z nedostatku základních živin však vzniká mnoho zdravotních problémů. Podle zkušeností lékařů, kteří se těmito poruchami zabývají, se někdy předávají z generace na generaci. Stejné požadavky, které kladou nezdravě hubnoucí matky na své tělo pak mají i na své potomky. Drží nesmyslné diety a trápí děti hlady.
Odhalit, kdy začíná posedlost vlastním tělem je obtížné, protože dívky svou nemoc tají. Léčba je obtížná a dlouhodobá. Úspěch léčby závisí na tom, kdy se nemocná dostane k lékaři.

10 tipů, jak nevychovat anorektičku

11. února 2007 v 22:15 Anorexie a bulimie
10 tipů, jak nevychovat anorektičku
1. Poučte své děti o různých tělesných typech a také o tom, jak škodlivé může být vytváření předsudků vůči určité postavě.
2. Zkoumejte své sny, cíle a požadavky, které kladete na své blízké. Dáváte velký důraz na fyzickou krásu? Vyvarujte se výroků typu: Nejez moc, budeš se víc podobat modelkám z časopisů. Snaž se vejít do užších šatů apod.
3. Naučte se povídat si se svými dětmi o tom, jak je nebezpečné držet diety, jak je důležité jíst pestrou a vyváženou stravu.
4. Vyhýbejte se rozdělování jídel na dobrá a bezpečná - tzn. netučná a nízkokalorická a špatná a nebezpečná - tzn. tučná nebo vysokokalorická.
5. Učte své děti, že cvičení je činnost, která se provozuje pro radost a udržení dobré kondice, ne pro redukci hmotnosti.
6. Nevyhýbejte se aktivitám, přitahujícím pozornost k vašemu tělu, jako je plavání, opalování či tancování.
7. Pomozte svým dětem bránit se vlivu médií, propagujícím tělesnou krásu spojenou s vyhublostí a nadměrnou štíhlostí. Nejen štíhlé tělo může být přitažlivé.
8. Poučte chlapce o tom, jaký mohou mít vliv jejich výroky na dívčí sebevědomí.
9. Veďte své děti k tomu, aby byly aktivní pro radost a nezabývaly se zbytečně počtem přijatých a vydaných kalorií (samozřejmě pokud to není doporučeno lékařem ze zdravotních důvodů)
10. Snažte se zvýšit sebedůvěru dětí i v jiných oblastech než je fyzický vzhled: koníčky, sport, škola... Kladné přijímání sebe sama je nejlepším lékem proti nesmyslným dietám.
Kde najdete pomoc? Na stránkách www.pppinfo.cz se dozvíte více o poruchách příjmu potravy, naleznete zde příběhy pacientů a rady, kde hledat odborné pracoviště

Co se děje s tělem, když hladovíte...

11. února 2007 v 22:15 Anorexie a bulimie

Nejenom tukové polštářky mizí, když lidé s poruchami příjmu potravy začnou jíst miniaturní porce jídla.

Po nějaké době totiž nedostatek potravin způsobí utrpení i dalším částem těla. Zdravotní obtíže jsou alarmující a výjimkou není ani celkové zničující vyčerpání organismu.
VLASY
Stálý nedostatek proteinů zavinuje, že jsou vlasy tenké a křehké.
MOZEK
Souhra v mozku vylučovaných látek důležitých pro psychickou pohodu je narušená. Průzkumy mozků anorektiček prokázaly nedostatek serotoninu. Důsledkem toho pociťovaly strach a úzkost.
SRDCE
Hladovění bere srdci energii, kterou potřebuje na to, aby dostatečně pumpovalo krev do všech částí těla. Anorektičky se proto cítí slabé a trpí pocity chladu. Nedostatek minerálů pak může vést k poruchám srdečního rytmu.
STŘEVA
Pohyb ve střevech se zpomalí, takže se pacienti cítí, jako kdyby měli zácpu, což je nepříjemné. To jen posiluje jejich vůli nejíst.
SVALY
Pozvolna se ztenčují, takže ubývá lidem síla.
LEDVINY
Extrémní nedostatek tekutin může vést k selhání orgánů.
KOSTI
Kostem kvůli hladovění chybí kalcium, životně důležitý stavební prvek pro silnou kostru. Teenageři, kteří si v pubertě nezásobí kostru dostatkem vápníku, pak mohou trpět častými zlomeninami.
NEHTY
Lámou se.
HORMONY
Při extrémní ztrátě hmotnosti zastavuje tělo produkci sexuálních hormonů, což může vést k protahování puberty, u mužů se dostaví impotence, u žen přerušení menstruačního cyklu. V extrémních případech je následkem trvalá neplodnost.
KŮŽE
Kůže anorektiček je suchá a často se začíná pokrývat jemným chmýřím, zvláště pak na tvářích a na zádech.


Anorexie u Mary - Kate

11. února 2007 v 22:14 Anorexie a bulimie

Sestry Olsenovy:Mary-kate bojuje o život!

Tragédie u dvojčat Olsenových:Hned po oslavě narozenin byla vyhublá Mary-kate odvezena na kliniku.Děsivá diagnóza zní:anorexie!
Pohled na Mary-Kate Olsen vzbuzuje velké obavy: ruce jako hůlčičky,nohy připomínají párátka, vystupující žebra! V posledních měsících se dívka objevovala na veřejnosti už jen jako chodící kostra. Dodnes opakovaně tvrdila, ze není nemocná ale po jejích 18. narozeninách (13.června) vše prasklo: ,,Mary-Kate trpí už několik měsíců anorexií: uvědomila si, že její život visí na vlásku," zněla šokující zpráva jejího tiskového mluvčího Michaela Pagnotty. Hned druhý den po narozeninách byla Mary-Kate odvezena na specializovanou kliniku pro poruchy příjmu potravy v New Yorku. Přitom právě tento den mohl být pro ni velmi šťastný: Dvojčata si zamluvila pětidenní výlet do Mexika. Takže Ashley musela s tězkým srdcem odletět sama. ,,Už několik měsíců jsem pozorovala, že Mary-Kate stále hubne," přiznala- ačkoliv dosud na veřejnosti svou sestru neustále chránila. ,,Při natáčení filmu ,New York Minute' několikrát zkolabovala... ale co jsem měla dělat?!" Lékaři připisují onemocnění Mary-Kate velkému tlaku veřejnosti: ,,Od svých devíti měsíců musela dvojčata neustále vypadat dokonale! To je obrovský nápor," tvrdí americký odborník na anorexii Dr. Robert Butterworth. A jestě tomu dodává stresující vědomí odpovědnosti, jelikož od svých osmnáctin budou sestry muset převzít své 300milionové impérium ,,Duelstar Entertainment". ,,Vsechno se to seběhlo tak najednou - není snadné to skousnout," přiznala dvojčata před nedávnem v rozhovoru pro BRAVO. Navíc se ctizádostivá Mary-Kate nedokázala vyrovnat s tím, ze je neustále srovnávána se svou sestrou: ,,Aby se od Ashley odlišila, obarvila si vlasy natmavo, a dokonce chtěla natočit akční film bez Ash!" prozradil jeden blízký přítel obou dívek. ,,To, ze přestala jíst, bylo jejím zoufalým voláním o pomoc!" Ashley nyní odjela sama do Austrálie na promoturné jejich nového filmu ,,New York Minute". Ale samozřejmě kazdý den své sestře volá, aby ji ujistila o své podpoře - při nejtězsí zkoušce, které byla dvojčata Olsenova dosud vystavena.

OTMKA.jpg

Pravdy a lži

11. února 2007 v 22:14 Anorexie a bulimie

Pravdy a lži

Mladé dívky se leckdy zoufale snaží vypadat jako modelky z titulních stránek časopisů. Jejich snaha ale může skončit závažnou chorobou - mentální anorexií. A ta zase - v nejhorším případě - smrtí. Čtěte o všeobecně přijímaných mýtech o této chorobě.
1. Poruchy příjmu potravy postihují jen mladé dívky.
To je pravda jen částečně. I když většina nemocných patří mezi dospívající, v poslední době se mezi ohroženými objevuje další velká skupina - ženy ve středním věku kolem čtyřiceti let, které se obtížně vyrovnávají s prvními projevy stárnutí. Stejně tak může anorexie či bulimie postihnout i muže.
2. Ženy a dívky s pokročilou anorexií nemenstruují.
Nemusí to být pravda. Ztráta menstruace není úplně spolehlivé měřítko. Pokud dívka bere hormonální antikoncepci, může mít pravidelný cyklus i ve velmi pokročilém stadiu nemoci.
3. Anorexie nebo bulimie postihují hlavně snaživé dívky.
To už neplatí. Takto se skutečně dříve popisovala typická pacientka s poruchami přijmu potravy. Avšak problém čím dál častěji postihuje i dívky s nižším vzděláním, které se pohybují v prostředí klubů a diskoték.
4. Anorexie je rodnou sestrou obezity.
Není tomu tak. Anorexie postihuje mladé lidi s úplně normální hmotností a popudem k ní není hrozba obezity, leda zcela domnělá a subjektivní. Dokonce jen výjimečně se "vyléčené" anorektičky dostanou do pásma nadváhy. Bulimické projevy má jen zlomek obézních lidí.
5. Anorexie nebo bulimie jsou projevem hlouposti.
Vůbec ne. Pokud jimi dívka či žena trpí, neznamená to, že je hloupá. Jen se nedokáže srovnat s nároky, často jen domnělými, které na ni okolí klade.
6. Zvracení a projímadla vedou ke zhubnutí.
Krátkodobě možná ano, jejich používáním se však rychle roztáčí bludný kruh. Čím častěji dívka zvrací, tím větší má potřebu znovu se najíst. Kromě toho časté zvracení může vést k rozvratu vnitřního prostředí těla. Projímadla vyprazdňují tlusté střevo, když už energie z jídla byla předtím využita.

Mentální bulimie

11. února 2007 v 22:13 Anorexie a bulimie
MENTÁLNÍ BULIMIE
Psychosomatická porucha. Vznikají záchvaty přejídání, při níž člověk dokáže zkonzumovat neuvěřitelné množství jídla, kterého se vzápětí snaží zbavit zvracením či pomocí projímadel. Nebo-li, lidé pociťují velký hlad, doslova vybílí ledničku a ze strachu, aby neztloustly se přinutí zvracet. Někdy, aby si byli jisti, že se opravdu všeho zbavili, pijí během zvracení vodu či jiné tekutiny, čímž tělo zatěžují a ničí ještě více.
Bulimičky bývají úspěšné v práci nebo ve studiu. Je zde (stejně jako u mentální anorexie) snaha dělat vše dokonale, ale v jejich chování ani zevnějšku nemusí být patrné vůbec nic. Nemocný člověk se za sebe stydí, pociťuje k sobě odpor a nenávist, má pocit viny a strach z prozrazení jeho problému. Může být podrážděný, egocentrické a depresivní. Nemyslí na nic jiného než na jídlo.
Často před mentální bulimií pacient/ka trpěl/a mentální anorexií, ale jelikož už nedokázala hladovět a "našla" tento nový způsob, časem přestoupila do jiného "vlaku". Každopádně všichni nemocní poruchou příjmu potravy vedou neustále boj mezi životem a hladem.
Bulimičky mívají normální tělesnou hmotnost s menšími výkyvy. Mnoho lidí si bohužel neuvědomuje, že chování přejídaní a následného pročišťování je nebezpečné, dokonce i smrtelně nebezpečné. Během záchvatu jsou konzumována hlavně vysoce kalorická, tučná nebo sladká jídla a jediný záchvat může představovat 10 000 - 20 000kcal.
Věková hranice nemocných je 15 - 20let, ale neznamená to, že by se nemohla objevit i u 40-ti letého člověka.

Co škodí pleti

11. února 2007 v 22:10 Akné
PLET´ a co jí škodí
1) Nedostatek spánku
2) Nedostatek kyslíku a čerstvého vzduchu
3) Nepravidelné a nedostatečné vyprazdňování
4) Špatný a nevyvážený jídelníček
5) Nedostatek tekutiny
6) Nedostatek pohybu
7) Nevhodné kosmetické přípravky
8) Nešetrné a nevhodné ošetřování
9) Napařování, nahřívání i přílišné slunění
1) Nedostatek spánku pleti škodí
a) ve spánku organismus zpracovává látky získané v průběhu dne z potravy. Odehrává se velká chemická reakce a je potřebná dostatečně dlouhá doba pro její zdárný průběh a dokončení. Pokud nedojde k náležitému zpracování a spálení všech nežádoucích, odpadních složek této reakce, dochází k vylučování těchto zbytků přes kůži. Tím je kůže zbytečně zanášena a drážděna.
b) kůže ve vašem spánku vytváří nové buňky, kterými nahrazuje buňky odumřelé! Tuto činnost nemůže kůže vyvíjet přes den, neboť nemá dostatek klidu, organismus je nucen věnovat energii na jiné projevy života (pohyb, čištění, přijímání potravy...).
Schází-li tedy kůži čas v době spánku pro svoji obnovu, nemůže být zdravá, odolná ani pěkná.
c) Pokud málo spíme; jsme celkově unaveni a na kůži se tím zvýrazňují vrásky, kruhy kolem očí, kůži chybí pěkná, zdravá barva, napětí...

2) Nedostatek kyslíku a čerstvého vzduchu pleti škodí.

3) Nepravidelné a nedostatečné vyprazdňování pleti škodí.
Nedojde-li včas k vyprázdnění, k odstranění škodlivin stolicí, močí, pocením či dýcháním, vstřebávají se škodliviny zpět do krve a jsou opět zcela zbytečně zpracovávány. Poté odchází většina podruhé zpracovaných škodlivin přes kůži ven z organismu. Na kůži pak zbytečně dochází k podráždění nebo jiným nežádoucím projevům.
Navíc včas nevypuzená stolice poškozuje tlusté střevo. Všichni dobře víme o zvýšeném výskytu rakoviny tlustého střeva, proč tomu tedy nepředcházet pravidelným vyprazdňováním a dostatečným příjmem tekutiny, hlavně po ránu.

4) Špatný a nevyvážený jídelníček pleti škodí.
Nesmíme zapomínat na čerstvou zeleninu, ovoce, ovocné šťávy, zeleninové šťávy, saláty, polévky, ořechy, libové maso (pokud maso jíme).
Naproti tomu musíme vědět, že přílišné množství cukru, tuku, oleje, mléka, kokakoly, kofoly, kávy, čokolády, soli, masa, pečeného masa (obzvláště), chleba, koláčů, koření (ostrého) kůži též škodí!
Nezapomínejte: "Všeho s mírou".
Jídlem lze velice nepěkně ovlivnit vzhled kůže, ale na straně druhé vhodné zvolenou dietou a jídelníčkem můžeme vzhled a stav kůže snadno vylepšit a podpořit její uzdravení.

5) Nedostatek tekutiny kůži i pleti škodí.
Trpí-li kůže nedostatkem tekutiny stárne. Stárne tím rychleji, čím více tekutinu postrádá. Bez vody kůže osychá a prohlubují se vrásky. V takovéto kůži těžko koluje výživa, probíhá látková výměna či vylučování škodlivin.
Chybí-li tekutina při trávení, před jídlem nebo po jídle, vzniká v těle příliš mnoho škodlivin, které při svém vylučování kůži dráždí. Chceme-li mít kůži pěknou, je nutné naučit se správně pít: Nikdy nepijme do sousta! Pokud máme v ústech nějaké sousto potravy, dbáme na jeho dostatečné přežvýkání. Nikdy do sousta nepřijímáme tekutinu, neboť by v něm chyběly sliny a to by velice zhoršovalo trávení:
Naučme se pít vlažné nápoje, čaje, minerálky, ovocné či zeleninové šťávy, vody... Díky vlažnému nápoji podpoříme tráveni, Je nežádoucí vypít 1 nebo více litrů tekutiny v průběhu velmi krátké doby (10 až 30 minut). Toto nazývám nepřínosným pitím a v některých případech může dojít k přetížení ledvin. Je mnohem zdravější vypít každou hodinu 0,2 - 0,31 nějakého nápoje nebo dodržovat pitný režim.

6) Nedostatek pohybu - též pleti škodí.
- zpomalí se všechny tělesné pochody včetně vyprazdňování zpomalí se látková výměna a škodliviny déle zatěžují organismus, hromadí se v těle nebo se ukládají pod kůži či na kůži, vznikají různé nárůsty, bradavice, tukové váčky nebo tuková zrníčka - mília
- chybí prokrvení kůže => chybí výživa kůže, odplavování a vylučování škodlivin z kůže.

7) Nevhodné kosmetické přípravky pleti též nesmírně škodí (i nadměrné používání kosmetických přípravků) až po několika dnech i měsících.
Každé pleti škodí kosmetické přípravky s obsahem alkoholu, pokud jich užijeme jinak, než k lokálnímu ošetření. Tedy pouze na vzniklý pupínek, vřídek, nebo zanícené místo. Pro ostatní plochý kůže přípravky s obsahem alkoholu nepoužíváme, neboť bychom kůži zbytečně dráždili a poškozovali.
Konzervační látky kosmetických přípravků pleti též škodí. Jsou to látky kůži nevlastní a dráždivé. Rozsah dráždění je u každého různý a projevy dráždění také.
Projevy podráždění kůže: svědění, pálení, zčervenání pokožky, otoky... V těchto případech je nutné okamžitě kosmetický přípravek smýt, napít se vlažného čaje nebo vody 0,2 až 0,5 l a kůži nechat alespoň jeden den v klidu.
Každé pleti škodí předávkování určitou, byt výživnou látkou příliš častým používáním, nebo dlouhodobým působením (vitamíny, výživa, speciální složky med, mateří kašička,...). Je dobré čas od času změnit používaný krém, i když ten dosud používaný nám vyhovuje.

8) Nešetrné a nevhodné ošetřování pleti též velice škodí.
Hlavně vymačkávání nečistot, štípání a takzvané "hluboké čištění" za pomoci napařování.
Mačkáním sice z kůže částečně odstraníme nežádoucí sekret, ale vždy zůstává v kůži určité množství hnisu, tuku, nebo jiných nečistot, které zmáčknutím zatlačíme hlouběji do kůže nebo do vedlejších míst. Tato částečka se poté stává zárodkem dalšího zánětu. Tímto si tedy pěstujeme na určité lokalitě stále nové a nové zanícené póry, vřídky či pupínky.
Navíc vždy se při mechanickém působení na kůži, tedy zmáčknutí, dostává do stlačeného místa více krevní hmoty a tudíž i pigmentových částic a vznikají pigmentové skvrny a jizvy, se kterými se těžko něco zmůže. Navíc tyto skvrny (jizvy) bývají patrné až po čase (po 1 až několika měsících), což nás včas nevaruje před nevhodným přístupem.
Dále mačkáním můžeme natolik poškodit vlasový folikul nebo kožní pór, že vznikne hluboká jizva podobná jizvě po neštovičce. Tyto jizvičky bývají též patrné až po několika měsících a bývají trvalé. S nimi si kůže sama neporadí. Takže ono "postávání před zrcadlem a čištění - vymačkávání" je skutečně velice nebezpečné nejen pro Vaši psychiku, (dochází až k depresím z nepěkného vzhledu pokožky) ale hlavně pro Vaši pleť.
Na pravidelné měsíční profesionální čištění pleti choďte do salónů, které nepoužívají k čistění vymačkávání.

9) Napařování, nahřívání i přílišné slunění pletí škodí.
Napařováním se kůže dráždí, rozšiřují se póry a to i trvale, (zahleďte se někdy zblízka do tváře kuchařce nebo ženě pracující v pradlence).
V rozšířených pórech se přemnožují bakterie, které za normálního stavu pokožce neškodí. Je-li však pór rozšířen vzniká v něm celá kolonie bakterií, které jsou také příčinou vzniku černé tečky uvnitř póru. Tento jev je jedním z několika druhů akné.
Také dochází při působení páry na pokožku ke vzniku drobných; rozšířených žilek převážně v lokalitách tváří a kolem nosu. Navíc v rozšířených pórech snáze ulpívá prach i jiné nečistoty z ovzduší. A v neposlední řadě, kůže s rozšířenými póry je nepěkná a rychleji stárne.
Nahřívání a tepelné působení též kůži velice škodí. Je zcela zbytečné po masáži nechat kůži prohřívat teplým světlem nebo jiným zdrojem tepla. Též by zbytečně docházelo ke vzniku rozšířených žilek nebo rozšířených pórů. Takto namáhaná kůže rychleji stárne. Je-li masáž správně provedena, je kůže prohřátá dostatečně.
Přílišné slunění je nebezpečné a kůži škodí. V současné době se velice rozšířila rakovina kůže zapříčiněná přílišným opalováním. Při častém opalování kůže ztrácí svoji regenerační schopnost, mění svůj vzhled a rychleji stárne. Je však pravda, že opálená pokožka vypadá pěkně, ale platíme za to příliš velkou daň.

Maska na akné

11. února 2007 v 22:09 Akné
Jde o silně stahující masku, která je zejména vhodná rpo mastnou pleť. Na jedno použití jsou potřeba dvě červená nebo žlutá rajčata.
Z rajčat vymačkáme šťávu a vzniklou kašičku naneseme čistým bavlněným tamponem nebo štětečkem na obličej a krk.

Necháme působit 10 minut, pak důkladně opláchneme vlažnou vodou.

Je-li pokožka citlivá, můžeme použít žlutá rajčata, která bosahují méně kyselin něž odrůdy s červenými plody.

Léčba akné

11. února 2007 v 22:09 Akné
Léčba akné by měla být individuální. Ne vždy je příčinou pouze hormonálně podmíněná zvýšená činnost mazových žláz. Přípravky nadměrně vysušující kůži proto akné často nezlepší. Existuje plno mladých lidí, kteří mají pleť přesušenou a přesto se jim nadále tvoří nepříjemné uhříky.
Co vše může být příčinou přetrvávajícího akné, nezabírajícího na klasickou léčbu?
1) Hormonální porucha
2) Nesprávná výživa - nadměrná konzumace cukru a sladkostí, bílého pečiva, instantních výrobků, smažených výrobků, tučných sýrů, kupovaných džusů, coca-coly...
3) Překyselení organismu - k němu přispívá vysoká konzumace kyselinotvorných potravin (maso, mléko, sýry, vejce, zavařeniny, obilniny,ocet, sůl, čočka, růžičková kapusta, chřest, limonády, džusy, černý čaj a káva), nízká konzumace zásadotvorných potravin ( fazole, sója, jogurt, acidofilní mléko, lískové oříšky, mandle, zelenina, ovoce, slunečnicová semínka, naklíčená pšenice, mák, droždí, jablečný ocet, většina bylinných čajů, minerální vody), sedavé zaměstnání, negativní emoce jako strach, závist, hněv a nadměrná svalová námaha vytvářející kyselinu mléčnou.
4) Užívání některých léků - např.antidepresiva, steroidní hormony, hormonální antikoncepce ( zejména po jejím vysazení dochází velmi často ke kožním problémům).
5) Chronická zácpa
6) Rozmnožení kvasinek ve střevě a posléze v celém organismu v důsledku užívání antibiotik, hormonální antikoncepce, výživy s nadměrným množstvím jednoduchých cukrů nebo stresů či nadměrné konzumace drog a alkoholu.
7) Oslabená funkce jater či ledvin (např. po zánětech), jakožto hlavních detoxikačních orgánů. V takovém případě kůže ve zvýšené míře pomáhá pročišťovat organismus.
8) Potravinová alergie - alergie na určitý druh potraviny.
9) Alergie na chemické látky v kosmetice ( konzervační látky, parfemace).
10) Nedostatek vitamínů především skupiny B, beta-carotenu a zinku.
11)Psychické faktory - potlačování sexuality, svých přání a pudů, uzavírání se před okolím.

Ve většině případů jde o kombinaci více spouštěcích faktorů najednou.Hlavní zásady léčby tedy spočívají vždy v úpravě životosprávy, pročišťování organismu, doplnění vitamínů a přechodu na čistě přírodní kosmetiku ( neobsahující parabeny!). Pokud se však prokáže , že jde například o rozmnožení kvasinek ve střevním traktu je doporučené dietní opatření jiné, než pokud je akné způsobeno pouze nadměrnou konzumací tučných výrobků. Navíc je nutná terapie na obnovení přirozené střevní mikroflóry.
Biostimulační laser pomáhá tlumit zánětlivé procesy a hojit případné jizvičky. Příčinu však neodstraní.

Pomáhá proti akné dieta?

11. února 2007 v 22:09 Akné

omáhá proti akné dieta?

Akné postihuje tři čtvrtiny všech dospívajících - v našem "západním" světě však trpí nepříjemnými vřídky pětadevadesát procent populace! Přesto, nebo právě proto, že se jedná o jev tak rozšířený, který v přibližně desetině případů přetrvá i v dospělém věku, mělo se dlouho všeobecně za to, že nadprodukce kožního mazu souvisí pouze s "rozkolísanou" hladinou hormonů v dospívání.

Studie uveřejněná univerzitou ve Fort Collins, v americkém státě Colorado však dokazuje, že na vzniku akné se podílí nejméně ve stejné míře i strava.

Tým výzkumníků se zabýval dvěma skupinami lidí, jen nepatrně "postižených" civilizací. Jedna pocházela z Papuy-Nové Guiney a druhá z Paraguaye. Obě měly jedno společné. Akné neznaly. Dokonce jím netrpěli ani mladí ve věku mezi 15 a 20 lety.

Pauánci jedí zejména ovoce, ryby, hlízy a ořechy. Strava paraguayské skupiny zase sestávala převážně z manioku, kukuřice a rýže. Potraviny, jaké se běžně konzumují v našem "západním" světě, zejména chléb, cereálie, těstoviny, nebo rafinovaný cukr, neznají. A o ten se právě jedná.

Jak už bylo řečeno, nadprodukce kožního mazu souvisí s hormony. Ty jsou však citlivé na inzulín, který reguluje hladinu cukru v krvi. Produkce inzulínu stoupá po požití potravin s vysokým obsahem glycidů a začarovaný kruh je na světě. Vysokým obsahem glycidů se vyznačují zejména bílé pečivo a těstoviny, ale také například brambory.

Pravými "bombami" však jsou cukrovinky, zejména různé čokoládové energetické tyčinky. Trpí-li někdo akné, měl by na ně rychle zapomenout a do svého jídelníčku raději zahrnout maximum ovoce a zeleniny. (Plus)

Černé tečky

11. února 2007 v 22:08 Akné
Proč se ti tvoří
Svrchní vrstva odumřelých buněk není dostatečně exfoliována (odstraněna), a mrtvé buňky ucpávají póry špínou a mastnotou.

* Kde se objevují
Na T-zóně, čímž je myšleno čelo, nos a brada, která produkuje nejvíc mazu, i když zbývající části obličeje jsou v suchu.

* Proč jsou černé
Když obsah póru, tedy ten mazový špuntík, vystavíš vzduchu, jeho horní vrstva zoxiduje a nakonec ztmavne.

* Co není černý puntík
Rozšířený pór, což je prohlubeň, která se může jevit jako komedon, protože do něj nedopadá světlo a stín způsobuje dojem špíny.

5 kroků, jak zneškodnit černé tečky
Tento postup - správně dodržen - zaručí, že po třech týdnech budou ucpané póry fuč, tak buď trpělivá a důsledná.

krok 1
Myj si obličej dvakrát denně prostředkem určeným na odmaštění problematické pleti, abys odstranila z ucpaných pórů špínu a olej.
Zkus: Mycí gel Wash off!, Young, Nivea Visage, 105 Kč.

krok 2
Obrušuj si pokožku dvakrát týdně scrubem s jemnými zrníčky. Lehce peeling rozemni po vlhké pleti a opláchni vodou.
Zkus: Drobnozrnný peeling na problematickou pleť Pure Zone, L'Oréal Paris, 149 Kč.

krok 3
Použij astringentní tonikum na dočištění T-zóny a odstranění přebytečné mastnoty. Vatovým tamponkem nanes prostředek na pleť.
Zkus: Tonikum proti černým ucpaným pórům Clean&Clear, 89 Kč.

krok 4
Jednou týdně černé tečky vytáhni pomocí nálepek na nos nebo slupovací masky na celou tvář. Pleť měj napařenou po koupeli, aby byly póry otevřené.
Zkus: Čistící nálepky na nos, 145 Kč, a slupovací maska, 38 Kč, obojí Nivea Visage.

krok 5
Po očistě aplikuj dvakrát denně na pleť lehký, fluidní krém. Předchozí kroky pleť vysušily, proto ji musíš na závěr zavlažit.
Zkus: Přípravek na den Pure Zone, L'Oréal Paris, 149 Kč a gel na noc Pure A, Garnier, 119 Kč.

Jak na pupínky

11. února 2007 v 22:08 Akné

1.
-zanícené vřídky nevymačkávej, rozšířil bys tak jen infekci.

2.
-každé ráno a večer si čisti obličej pomocí mycí lotion.

3.
-když už vymačkávat, tak jen černé póry. napusť si umyvadlo vařící vodou, tak aby z vody stoupala pára.

4.
-obličej dej nad páru. nejlepší je si přes hlavu a ramena přehodit ručník. znásobí se tak účinnost páry.

5.
-prsty si omotej do kosmetického ubrousku a uhříky mačkej jen velmi jemně. když se neuvolní, nejsou ještě zralé. silnější tlak by to jen zhoršil.

6.
-postižená místa ošetři vatovým tamponem s desinfekční pleťovou vodou.

Lev

11. února 2007 v 22:00 Tvoje znamení a co se k tobě hodí
Lev - 23.7. - 22.8.
POVAHA
Jak už tvé znamení napovídá, je jasné že se chceš stít královnou lidské říše. Proto sleduješ módu a každé ráno trávíš u zrcadla spoustu času, abys zaujmula. Jsi pyšná a vášnivá, dosáhneš většinou všeho, co si umaneš. Někdy ale můžeš působit nekompromisně a autoritativně...
FORMA
Dbej na to abys měla dostatek spánku.
KRÁSA
Chceě být nejkrásnější ze všech, tak se k tobě hodí samoopalovací krémy. Spolu s různými třpytivými a duhovými doplňky tě rozzáří. Můžeš zkusit hnědy odstín na víčka a celé líčení zakončit trochou senzační hnědé rtěnky.
OBLÉKÁNÍ
Tvůj styl je velmi rafinovaný. Dokážeš sestavit perfektní ohoz ve ketrém budeš nazapomenutelná.
ŠPERKY
Máš ráda jednoduchost. Nejspíše budou zlaté - přinesou ti štěstí a výkonnost s vytrvalostí.
VŮNĚ
Nevšední, originální a andělská vůně - třeba s nádechem koření nebo levandule.

Rak

11. února 2007 v 22:00 Tvoje znamení a co se k tobě hodí
Rak - 22.6. - 22.7.
POVAHA
Máš duši dítěte a snílka. Často rozjímáš a může se stát že někdy jsi plná melancholie. Máš vlastně velkou potřebu něhy, ochrany a porozumění¨. Jsi náladová a prudká - a to když jsi rozčílená necítíš se ve své kůži. Těžko ovládáš své emoce a lehce svými řeěmi dokážeš někoho ranit. V pevné ulitě Raka, se skrývá velice romantická duše, která hledá jen lásku a přátelství.
FORMA
Když se budeš cítit zdravá, tak zdravá taky budeš!
KRÁSA
Lehce pastelové barvy, Na víčka modrou, k tomu růžovou .... a je to.
OBLÉKÁNÍ
Máš ráda mix různých stylů. Když jsi smutná hupsneš do pyžama.
ŠPERKY
Perla. Perla ti dodá na smyslnosti a rozvine tvou tvořivost.
VŮNĚ
Jemné vůně jako jsou lili, iris, fialka a ambra..

Blíženci

11. února 2007 v 21:59 Tvoje znamení a co se k tobě hodí
Blíženci - 22.5. - 21.6.
POVAHA
Máš obrovský smysl pro humor a tvoje gesta a vtípky jsou často natolik vynikající, že lidi rozesměješ až k slazám. Jsi ale nervák a hodně emotivní člověk. Jsi taky hodně zvědavá.
FORMA
Měla by ses procházet po čerstvém vzduchu, zkus strečink nebo jogging.
KRÁSA
Narodila ses s darem elegance..Nepotřebuješ se moc líčit, abys měla šmrnc. Řasenka, růžový odstnín na víčka (lososový, čajový nebo pastelový), trocha červené rťenky nebo jen lesk. A je to!
OBLÉKÁNÍ
Upřednostňuješ sportovní oblečení, ve kterém se cítíš pohodlně. Máš svůj jedinečný styl!
ŠPERKY
Tvůj kámen štěstí je achát - podrží tě po psychické, intelektuální a fyzické stránce.
VŮNĚ
Měla by si vonět po vanilce!

Býk

11. února 2007 v 21:59 Tvoje znamení a co se k tobě hodí
Býk - 21.4. - 21.5.
POVAHA
Víš přesně co chceš, a deš si za tím!! Mnozí si však mohou mylset, že ti chybí zvídavost, někdy můžeš působit až sobecky.... To proto, že se snažíš získat to, co je pro tebe důležité.
FORMA
Hodí se k tobě tanec, nebo tenis!
KRÁSA
Tvá pověstná smyslnost ti velí zvolit svůdné líčení, ve kterém budeš neodolatelná. Hodí se k tobě barvy země (hnědá, okrová, khaki, béžová). Rty si namaluj purpurovou rtěnkou, nebo naopak perleťovou.
OBLEČENÍ
Ve svém oblečení se musíš cítit dobře. Máš nejraději opravdové materiály jako je třeba kůže, semiš a bavlna.
ŠPERKY
Nosíš jich málo, protože máš ráda jenom stříbro. Kámen ketrý ti přinese štěstí je tyrkys.
VŮNĚ
Zkus třeba meduňku, zázvor, anýz, růži, lili, muškát nebo verbenu.